Westgate je pod kontrolou, tvrdí keňská armáda. Vojáci prý osvobodili většinu rukojmích

Keňským vojákům se už údajně podařilo osvobodit většinu lidí zadržovaných somálskými militanty v obchodním domě v Nairobi. Radikální islamisté ze skupiny Šabáb, vyzbrojení samopaly i granáty, vtrhli do nákupního centra v sobotu. Od té doby zabili minimálně 68 lidí, 175 zranili a mnoho dalších zajali jako rukojmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Keňská armáda už prý má obchodní centrum Westgate pod kontrolou | Zdroj: Reuters

Podle aktuálního prohlášení armády je už údajně většina z rukojmích, které militanti zadržovali uvnitř obchodního centra Westgate v keňském Nairobi, v bezpečí a vojáci mají pod kontrolou většinu budovy.

Žádné přesnější počty ale armáda neuvedla. V komplexu je podle odhadů nadále deset až patnáct útočníků.

Masakr v obchodním centru Westgate je podle islamistů odvetou za nasazení keňských vojáků v Somálsku. Oznámili to na sociálních sítích. Mezi oběťmi teroristů je řada cizinců včetně kanadské diplomatky a ghanského básníka.

Keňský prezident Uhuru Kenyatta slíbil všem zbývajícím útočníkům i plánovačům masakru tvrdou odplatu. Do světa pak vzkázal, aby vlády neodrazovaly turisty, kteří jsou pro Keňu zásadním zdrojem příjmů, od cest do africké země.

Bezpečnostní experti uvedli, že se už dříve ozývaly hlasy, které před možným úderem teroristů v nákupním centru, vlastněném Izraelci, varovaly.

Jan Prokeš, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme