Světová zdravotnická organizace: Evropa je jediným velkým regionem s nárůstem nákaz i úmrtí na covid

Evropa jako jediný velký region na světě v uplynulém týdnu zaznamenala nárůst počtu nových případů koronavirové infekce i úmrtí pacientů s covidem-19, uvedla ve středu podle agentury AP Světová zdravotnická organizace (WHO).

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci organizace nepříznivou situaci v Evropě dávají do souvislosti s poměrně nízkou proočkovaností v její východní části (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V Evropě, do které Světová zdravotnická organizace řadí i bývalé země Sovětského svazu, za poslední týden přibylo nově nakažených o 18 procent. Růst v tomto regionu s 53 státy pokračoval čtvrtý týden v řadě.

Počet lidí s covidem-19, kteří zemřeli, se zvýšil o 14 procent. Celkově tak přibylo 1,6 milionu nových případů infekce a 21 000 úmrtí, vyplývá z každotýdenní epidemiologické zprávy WHO.

Firma Merck poskytne recepturu proticovidového léku. OSN chce, aby byl dostupný i v chudších zemích

Číst článek

Zástupci organizace nepříznivou situaci v Evropě dávají do souvislosti s poměrně nízkou proočkovaností v její východní části.

Země jako Ukrajina, Rumunsko, Moldavsko a Gruzie měly v uplynulém týdnu nejvyšší přírůstky v přepočtu na 100 000 obyvatel.

V celosvětovém měřítku v absolutních číslech za poslední týden nejvíce nakažených přibylo ve Spojených státech, kde testy na koronavirus vyšly pozitivně v 513 000 případech. Ve srovnání s předchozím týdnem to ovšem znamená pokles o 12 procent.

Druhá je Británie, kde hygienici evidovali více než 330 000 nově infikovaných a třetí Rusko se skoro čtvrt milionu nových případů za poslední týden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme