Zdravotnická organizace: Šíření koronaviru v Africe zrychluje. Počet nakažených za dva týdny dvojnásobil

V Africe se zrychluje šíření koronaviru. Oznámila to ve čtvrtek Světová zdravotnická organizace (WHO) a upozornila, že trvalo 98 dní, než se na kontinentu nakazilo 100 tisíc lidí a pouhých 18 dní, než se počet infikovaných zdvojnásobil. Virus, který do afrických měst na začátku zavlekli cestovatelé z ciziny, se nyní šíří do venkovských oblastí.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Africe přibývá nakažených koronavirem. (ilustrační foto) | Foto: Siphiwe Sibeko | Zdroj: Reuters

Ve venkovských oblastech přitom není k dispozici vybavení ke zvládnutí případů, které potřebují intenzivní péči, řekla Matshidiso Moetiová, jež v rámci WHO odpovídá za oblast Afriky.

Krizový scénář se v Africe nenaplnil? Těží ze zkušeností s epidemiemi, říká česká expertka žijící v Zambii

Číst článek

Nejvíc případů má stále Jihoafrická republika, kde je 55 tisíc nakažených. Nejhorší je situace v provinciích Západní a Východní Kapsko. „Hlavně v Západním Kapsku je hodně případů nákazy i úmrtí, vývoj je tam podobný jako v Evropě a v USA,“ řekla Moetiová.

Podle jejích slov je v Africe potvrzena nákaza u 207 600 lidí, přičemž 75 procent je v deseti zemích. V důsledku covid-19 na kontinentu zemřelo 5000 pacientů.

„I když africké případy nečiní ani tři procenta z celosvětového počtu nakažených, je zřejmé, že se pandemie zrychlila,“ řekla Moetiová.

Menší dopad koronaviru na Afričany ve srovnání s obyvateli jiných částí světa se podle ní dá vysvětlit jednak tím, že Afrika má v průměru mladší obyvatelstvo, a také faktem, že mnoho zemí má už z období epidemie eboly vybudován systém zdravotní kontroly na hranicích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme