William a Kate jsou rok manželé. Podle Britů ve své roli obstáli

Právě před rokem si ve Westminsterském opatství v Londýně vzal britský princ William za ženu Catherine Middletonovou. Ve Velké Británii je mladý pár velmi oblíben a pro Britky je Kate módní ikonou a inspirací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ William a vévodkyně z Cambridge Catherine | Zdroj: ČTK

Novomanželé Walesovi, jak jsou William a Catherine občas nazýváni v novinách, se spolu na veřejnosti objevili už mnohokrát. Na první samostatný veřejný proslov vévodkyně z Cambridge si ale Britové museli počkat jedenáct měsíců.

Došlo k němu až v polovině letošního března ve východoanglickém městě Ipswich, kam byla Kate pozvána jako patronka nového útulku pro děti.

Ve svém prvním projevu vévodkyně poděkovala za pozvání a přijetí. „Všichni jste mi dali najevo, že jsem vítána, a je mi velkou ctí, že jsem s vámi v tomto báječném centru,“ řekla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Kocourek v Londýně zjišťoval, jaké oblibě se u Britů těší princ William a jeho manželka Kate

Zalitovala také, že s ní v Ipswichi nebyl její manžel, kterému by se tam prý velmi líbilo a utvrdil by se ve společně sdíleném názoru obou manželů, že týmovou prací se dá hodně dosáhnout.

William a Catherine bydlí v současnosti ve velšském Anglesea, nedaleko letecké základny, kde William slouží jako pilot záchranného vrtulníku. Princ donedávna pobýval v rámci svých služebních povinností na Falklandech. Aby manželce nebylo smutno, pořídil jí psa.

Po návratu z Falkland navštívil mladý pár raněné vojáky v nemocnici. William tam vzdal hold skupině vysloužilců z britské legie, kteří zopakovali cestu kapitána Scotta na Jižní pól před sto lety a pořádali při tom dobročinnou sbírku.

Letošní rok je zasvěcen jubileu královny

Dnešní první výročí svého sňatku tráví William a Catherine v soukromí. Pak se však zapojí do akcí souvisejících s letošním diamantovým jubileem královny Alžběty a v září vyjedou na návštěvu Singapuru a Malajsie.

V příštím roce se chtějí přestěhovat do Kensingtonského paláce v Londýně, kde bydlela Williamova matka princezna Diana.

Britové mají Williama a Catherine rádi. Módní časopisy považují Kate za nejlépe oblékanou mladou ženu v Británii. Když se Catherine usmívá, lidem je hned taky do úsměvu, napsala zpravodajka Daily Telegraphu.

Milan Kocourek, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme