Wroclaw se vzpamatovává z pondělní bouře

Polští záchranáři a hasiči likvidují následky bouře v Dolním Slezsku. Vichřice zasáhla zejména jeho metropoli Wroclaw. Při řádění živlů přišli o život nejméně dva lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyvrácený strom

vyvrácený strom | Zdroj: ČTK

Ani pamětníci si nevzpomínají, že by Wroclaw někdy postihla taková spoušť. "Vichřice a padající stromy poškodily více než 90 procent tramvajového vedení," uvedl Janusz Rajcz z Městského dopravního podniku. Dopravu ve Wroclawi se doteď nepodařilo úplně obnovit. Některé vlaky stále nemohou do metropole Dolního Slezska projet. Odříznuty zůstávají i některé vesnice.

Došlo k dramatickým situacím. "Sanitky se nemohly dostat k těm, kteří potřebovali naši pomoc," řekl záchranář Zbygniew Klim. Vichřice zabila nejméně dva lidi a napáchala velké materiální škody.

Podobné atmosférické poruchy nejsou v tomto období neobvyklé a mohou se opakovat. "Pokud nás taková situace zastihne na ulici, snažme se rychle dostat do bezpečného úkrytu, rozhodně se ale vyhněme starým stromům," upozorňuje Pawel Petrzykowski z krajské policie ve Wroclawi.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme