WSJ: Reportér Pearl stále naživu

Vedení amerického listu Wall Street Journal stále věří, že novinář Daniel Pearl držený jako rukojmí v Pákistánu je naživu. Zprávy o novinářově osudu se přitom ale rozcházejí - jedna tvrdí, že je Pearl mrtev. Naopak na americký konzulát v Karáčí telefonoval údajný únosce a požadoval za Pearlovo propuštění dva milióny dolarů. Ani v jednom případě však nebylo možné posoudit, zda se jedná o skutečné únosce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesený reportér | Foto: ČTK/AP

List The Wall Street Journal vydal v New Yorku prohlášení, ve kterém označil zprávy o novinářově smrti za falešné. Osud reportéra, který zmizel před deseti dny v Karáčí, je stále nejasný. SKupina, která údajně Pearla unesla, požadovala telefonicky za jeho propuštění 2 miliony dolarů. Krátce poté ale zaslala americkým médiím elektronickou poštou zprávu o údajné popravě amerického novináře. Únosci Daniela Pearla požadují po americké vládě propuštění Pákistánců, které Spojené státy zajaly v Pakistánu. Washignton ale jakékoliv vyjednávání odmítá.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme