Z americké jaderné laboratoře se ztrácely tajné informace

V největší jaderné laboratoři v Los Alamos v Novém Mexiku roste napětí. Už týden se tam hledají ztracené disky s tajnými informacemi. Střídá se tam jedna kontrolní mise za druhou a na veřejnost pronikají další fakta z jinak neviditelného nukleárního světa. Na konci minulého týdne byl zastaven téměř veškerý tajný výzkum a přední vědci a inženýři začali zatím bez výsledku hledat ztracené disky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V laboratoři

V zařízení, kde pracuje asi 10 tisíc expertů, se mezitím přišlo na to, že špatné zacházení s citlivými informacemi tam nebylo výjimkou. Data se ztratila v několika dalších případech a teď se dokonce přišlo na to, že tajné informace se dostávaly z Los Alamos nezabezpečenou e-mailovou poštou.

Jen během víkendu bylo odhaleno 17 takových případů. Naposledy 15. července poslal jeden z právníků zaměstnaný v jaderných laboratořích ze svého domácího počítače tajné zprávy hned na několik adres. Zatím není zřejmé, kdy se situace vrátí k normálu.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme