Z americké věznice uteklo za pomocí burákového másla 12 vězňů

Ke správnému filmovému útěku z vězení je potřeba chleba nebo dort se zapečeným pilníkem a dlouhý provaz z prostěradel. Ve skutečnosti ale stačí burákové máslo a trocha důvtipu. Právě s pomocí burákové pochutiny uprchlo z alabamské věznice 12 trestanců.

Jasper / USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Burákové máslo | Foto: Steve Buissinne | Zdroj: Pixabay

Skupina trestanců burákovým máslem přepsala čísla cel a tím zmátla strážného, který omylem otevřel špatné dveře. Místo toho, aby pustil ven z cely jednoho z vězňů, otevřel východ ven. Dveře v alabamské věznici Walker County jsou totiž ovládané na dálku.

Policie dopadla uprchlé vězně. Útěk 'jako od Houdiniho' si natočili na mobil

Číst článek

Než se dvanáct mužů dostalo na svobodu, museli ještě překonat víc než tři a půl metru vysoký plot s žiletkovým drátem. To jim podle věznice zabralo asi deset minut a několik z nich se přitom pořezalo, nakonec se ale všichni dostali ven. Ovšem ne na dlouho.

Podle místního šerifa Jamese Underwooda se už podařilo jedenáct chovanců pochytat. Poslední na útěku zůstává jen Brady Andrew Kilpatrick odsouzený za přechovávání omamných látek. Podle šerifa ale není nebezpečný. Tomu odpovídá i odměna v přepočtu 11 000 korun, kterou na něj úřady vypsaly.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme