Z Bali zaznělo volání po záchraně tropických lesů

Výzva k záchraně tropických lesů dnes zazněla z indonéského ostrov Bali, kde se koná Konference OSN o změnách klimatu. Světový fond životního prostředí iniciuje zřízení účtu, z kterého by byla financována ochrana těchto pro život na naší planetě nezbytných ekosystémů. Světový fond životního prostředí chce zachránit tropické lesy v celkem 17 zemích světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amazonie | Foto: www.theshiwiarsproject.org

Nejdůležitější je podle fondu záchrana pralesů v Amazonii, Kongu, Nové Guineji a na Borneu. Kácení lesů stále pokračuje, množství kysličníku uhličitého tak není spotřebováváno v takovém množství. Podle expertů jde o více než 20 procent z vypouštěných emisí.

Světový fond životního prostředí se chce zaměřit hlavně na zachování existujícího porostu spíše než investovat do zalesnění vykácených ploch. V současnosti je stále neporušeno na 70 procent všech tropických lesů. Bez tlaku na odpovědné vlády a vzdělávání obyvatel těchto zemí se ale bude jejich rozloha stále snižovat.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme