Z Cannes se filmové hvězdy přesouvají do Monte Carla na Velkou cenu

Řada celebrit a filmových hvězd se přesouvá z Cannes do Monte Carla. Mezinárodní filmový festival dnes končí a odpoledne se v nedalekém Monaku pojede Velká cena Formule 1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Velkou cenu Formule 1 se do monackého Monte Carla přijel podívat i americký herec Michael Douglas | Zdroj: Reuters

Filmový festival v Cannes a Formule 1 spolu zdánlivě nesouvisí. V Cannes dnes ale filmové klání končí a hvězdy se pomalu přesunují právě do Monte Carla.

„Je to dobré místo pro filmové hvězdy. V Cannes už nemají nic na práci, tady mohou být dále obdivovány a navíc se mohou zúčastnit večírků,“ říká jeden z návštěvníků Velké ceny.

Z Cannes se už přesunuli nejen slavní, ale také krásné dívky, kterým svět formule imponuje. Ale je to svět poměrně uzavřený. Pokud nemáte vstupenku, můžete se dívat pouze do vysokých modrých plachet, které okruh lemují.

Přehrát

00:00 / 00:00

V monackém Monte Carlu natáčel zpravodaj ČRo ve Francii Jan Šmíd

„Vstupenku potřebujete v každém případě, bez ní neuvidíte vůbec nic,“ říká na nádraží v Monaku paní z informací. „Mohu vám alespoň ukázat, kde se dají koupit,“ dodává.

„Přijeli jsme se do Monaka podívat a vůbec jsme netušili, že je tady Velká cena, ale jsme rádi,“ tvrdí jeden Švýcar. Jiní ale bědovali.

„Je to smutné. Na výletě jsou tady rodiče s dětmi a ani ony se nemohou podívat třeba jen na několik minut. Všechny díry jsou pečlivě ucpány, aby nikdo nic neviděl. Na chvilku se můžete podívat z velké dálky z Rocher, ale moc toho neuvidíte a zaplatíte 40 eur za 15 minut,“ rozčiluje se další turista.

Když si dáte práci, tak některé skulinky přeci jen najdete. Můžete také zkusit štěstí na černém trhu. Bude vás to stát několik set, možná i tisíc eur. Ale je to událost, kterou tady všichni žijí, včetně filmových hvězd.

Do Monaca zavítá i Roman Polanski. Před lety natočil dokument o Jackiem Stewartovi, bývalém pilotu formule. Byl to snad jediný dokument o formuli, který Stewart prý viděl. „Neviděl jsem žádný film z našeho prostředí, dokonce ani LeMans se Stevem McQueenem,“ řekl Stewart a dodal: „Když jdu do kina, tak spíše na Marylin Monroeovou,“ svěřil se.

Jan Šmíd, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme