Z. Djindjič: Milutinoviče do Haagu nevydáme

Srbsko odmítlo vydat svého bývalého prezidenta Milana Milutinoviče mezinárodnímu soudu v Haagu. Oznámil to premiér Zoran Djindjič před jednáním s Carlou del Ponteovou, hlavní žalobkyní mezinárodního tribunálu. Ponteová chce dnes v Bělehradě ovlivnit tamní vládu, aby vydala do Haagu 15 podezřelých z válečných zločinů. Informuje bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý srbský prezident Milutinovič je obžalován ze zločinů proti lidskosti v Kosovu v letech 1998 až 1999. Byl sice podle mnohých pouhou figurkou na šachovnici Slobodana Miloševiče, ale byl také nejvyšším představitelem tehdejšího Srbska. Současný premiér Djindjič ho odmítá do Haagu vydat s poukazem na jugoslávské zákony, a tak podle pozorovatelů nechce opakovat deportační akci jako v případě Miloševiče. Má totiž obavy, že transport Milutinoviče do Haagu by mohl vyvolat politickou krizi v Srbsku.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme