Z fontány v Jardin de Reuilly se napijete perlivé vody

Znáte to, když si objednáte v restauraci vodu. Číšník zamumlá - perlivou, jemně perlivou, neperlivou, a vy si vyberete podle nátury. Ale že by perlivá voda tekla z kohoutku někde v parku? To se vídá málokdy. A málokde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sklenice s vodou | Foto: Fotobanka stock.xchng, Sanja Gjenero

Pařížská zahrada Reuilly leží ve 12. obvodu. Na ploše 12 000 metrů čtverečních jsou pečlivě udržované trávníky, umělý potok, sluneční hodiny a bazén. A nově jedna rarita. Fontána, z níž teče studená, perlivá voda.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Pokorný: Ve francouzském parku mají neobvyklé občerstvení

Můžete pít přímo z ní, nebo si natočit do láhve a vzít si ji domů, abyste nemuseli v samoobsluze kupovat balenou , jak je ctěná libost.

Ve Francii nic podobného nenajdete. Fontána v zahradě Reuilly se pyšní důmyslným systémem chlazení a sycení vody. V bývalém zahradním altánku jsou tři kohoutky. Z jednoho
teče teplá, z druhého studená a z třetího právě perlivá voda.

Proudí sem z běžného vodovodního řadu přes speciální chladicí spirály a zásobník oxidu uhličitého. Tedy takový větší sifon. Pařížská radnice se nechala inspirovat v Itálii, kde jsou tyto fontány se sodovkou hodně rozšířené.

Ale Pařížanům to stejně nestačí. Přinejmenším každý druhý, kdo se jde v zahradě Reuillynapít odchází se slovy, škoda že z toho neteče šampaňské.

Milan Kopp, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme