Z Guantanáma se vrátili poslední internovaní britští muslimové

Poslední čtyři britští muslimové zadržovaní v americkém táboře Guantanámo na Kubě přitěli zpět do Británie po téměř tříleté vazbě. O jejich propuštění se zasazovala britská vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle prohlášení amerického ministerstva obrany Británie ujistila americkou vládu, že tyto osoby nebudou nadále ohrožovat bezpečnost spojených států a jejich spojenců.

Ze čtyř britských muslimů, které Američané propustili z Tábora Delta na Guantanámu pocházejí tři z Birminghamu a jeden z Londýna. Americké úřady je obvinily, že prošli výcvikem teroristické sítě al-Káidá. Mluvčí Scotland Yardu řekl, že všichni čtyři byli zadrženi podle zákona o terorismu.

Byli převezeni na policejní stanici v centru Londýna. Policie má nyní dva týdny na to, aby je buď obžalovala nebo propustila. Mají k nim mít přístup jejich právní zástupci a po jednom příslušníci jejich rodin.

Před policejní stanicí skupiny demonstrantů mávaly plakáty a položily věnec v upomínku na ty, kdou jsou v Guantanámu stále zadržováni.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme