Z Guantanáma se vrátili poslední internovaní britští muslimové

Poslední čtyři britští muslimové zadržovaní v americkém táboře Guantanámo na Kubě přitěli zpět do Británie po téměř tříleté vazbě. O jejich propuštění se zasazovala britská vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle prohlášení amerického ministerstva obrany Británie ujistila americkou vládu, že tyto osoby nebudou nadále ohrožovat bezpečnost spojených států a jejich spojenců.

Ze čtyř britských muslimů, které Američané propustili z Tábora Delta na Guantanámu pocházejí tři z Birminghamu a jeden z Londýna. Americké úřady je obvinily, že prošli výcvikem teroristické sítě al-Káidá. Mluvčí Scotland Yardu řekl, že všichni čtyři byli zadrženi podle zákona o terorismu.

Byli převezeni na policejní stanici v centru Londýna. Policie má nyní dva týdny na to, aby je buď obžalovala nebo propustila. Mají k nim mít přístup jejich právní zástupci a po jednom příslušníci jejich rodin.

Před policejní stanicí skupiny demonstrantů mávaly plakáty a položily věnec v upomínku na ty, kdou jsou v Guantanámu stále zadržováni.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme