Z Heathrow neodletělo kvůli počasí téměř 200 spojů. Lidé si stěžují, že situaci nezvládá

Velká Británie se už několik dní potýká s nezvykle vysokou sněhovou pokrývkou. Zavřených zůstalo asi 4500 tisíce škol a přetrvávají také potíže v dopravě. Londýnské letiště Heathrow už od rána zrušilo na 190 letů, oficiálně s poukazem na špatnou viditelnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnské letiště Heathrow se sněhem potýká už od pátku | Zdroj: Reuters

Pro cestující je to dost nepochopitelné, protože obloha nad Londýnem je skoro jasná a nesněží.

Podle vedení za potíže může kalamita z posledních tří dnů, která způsobila dominový efekt a řada letadel je teď jinde, než by být měla.

Lidé už nyní alespoň nespí na zemi, pasažéři si většinou informace o spojích obstarali předem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z londýnského letiště Heathrow se do vysílání Radiožurnálu přihlásil zpravodaj Jiří Hošek

Na sociálních sítích nicméně stále přibývají stížnosti na nedostatek informací, chování personálu a selhání celého systému na Heathrow.

Podle mnohých situace připomíná ostudu z Vánoc v roce 2010. Nedaleké letiště Gatwick přitom z 600 letů nemuselo zrušit ani jeden.

Se sněhem a námrazou bojují i další evropská letiště. Podle letového řádu se nelétá ani v Paříži a Amsterodamu a obrovské starosti má Frankfurt, odkud dnes neodletělo na 200 spojů.

Železniční doprava v Británii nebyla moc dobrou alternativou, i tam se často objevovala zpoždění a zrušené spoje. Na silnicích to hodně klouže, v severní Anglii vojáci dokonce museli vyprošťovat dva autobusy, které i s cestujícími uvízly na několik hodin ve sněhu.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme