Z Heathrow neodletělo kvůli počasí téměř 200 spojů. Lidé si stěžují, že situaci nezvládá

Velká Británie se už několik dní potýká s nezvykle vysokou sněhovou pokrývkou. Zavřených zůstalo asi 4500 tisíce škol a přetrvávají také potíže v dopravě. Londýnské letiště Heathrow už od rána zrušilo na 190 letů, oficiálně s poukazem na špatnou viditelnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnské letiště Heathrow se sněhem potýká už od pátku | Foto: Reuters

Pro cestující je to dost nepochopitelné, protože obloha nad Londýnem je skoro jasná a nesněží.

Podle vedení za potíže může kalamita z posledních tří dnů, která způsobila dominový efekt a řada letadel je teď jinde, než by být měla.

Lidé už nyní alespoň nespí na zemi, pasažéři si většinou informace o spojích obstarali předem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z londýnského letiště Heathrow se do vysílání Radiožurnálu přihlásil zpravodaj Jiří Hošek

Na sociálních sítích nicméně stále přibývají stížnosti na nedostatek informací, chování personálu a selhání celého systému na Heathrow.

Podle mnohých situace připomíná ostudu z Vánoc v roce 2010. Nedaleké letiště Gatwick přitom z 600 letů nemuselo zrušit ani jeden.

Se sněhem a námrazou bojují i další evropská letiště. Podle letového řádu se nelétá ani v Paříži a Amsterodamu a obrovské starosti má Frankfurt, odkud dnes neodletělo na 200 spojů.

Železniční doprava v Británii nebyla moc dobrou alternativou, i tam se často objevovala zpoždění a zrušené spoje. Na silnicích to hodně klouže, v severní Anglii vojáci dokonce museli vyprošťovat dva autobusy, které i s cestujícími uvízly na několik hodin ve sněhu.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme