Z jídla to nemohlo být, je to podezřelé, míní o tragédii turisté z Hurghady

Pravidelná linka z egyptské Hurghady měla krátce před půl desátou dopoledne mezipřistání v Brně. Český rozhlas mluvil s lidmi, kteří se vraceli ze stejného zájezdu, na kterém byly otrávené české turistky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejhorší dovolená, kterou kdy zažila, říká o dvanáctidenním pobytu v Egyptě Radka Ledbová z Brna. Zvracela a měla silné průjmy. Obavy z ní spadly až po příletu zpátky domů.

„Měla jsem strach, protože nám se synem bylo od rána špatně, měl horečku. Pak jsme se dozvěděli, že je to možná z jídla. Sestře volali, abychom se dostavili na recepci. Šli jsme na vyšetření, dostali jsme injekci a prášky a pak už to utichlo," popisuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

S cestujícími ze zájezdu v Hurghadě, kde byly otráveny dvě české turistky, mluvila po mezipřistání na brněnském letišti Štěpánka Kadlečková

Další cestující, Denisa Bučková, si zkazit dovolenou nenechala. Paniku se snažili zažehnat delegáti cestovních agentur.

„Řekli, že to z jídla být nemůže, že tam mají asi čtyři tisíce lidí a že by zemřely z jídla jen ty dvě a ve stejnou hodinu, to by bylo strašně podezřelé," myslí si.

Muž - manžel mrtvé ženy a otec zemřelé dcery - stále zůstává v hotelu, jak dodala Helena Koryčanová, která s rodinou obývala pokoj ve vedlejším komplexu. „Choval se naprosto normálně, viděla jsem ho chodit po hotelu, ale vždycky měl doprovod někoho z agentury," uzavírá.

Šestatřicetiletá manželka a osmiletá dcera muže zemřely před týdnem v pokoji hotelu Titanic Palace v Hurghadě, kde byla rodina z Karviné ubytována. Jejich smrt ohlásil právě on. Nejdříve se spekulovalo o otravě jídlem, kvůli které byl muž hospitalizován, ale to se nepotvrdilo a poslední informace tuto verzi prakticky vylučují.

Příbuzný zemřelých Češek zůstává v Egyptě, zbytek zájezdu se vrací domů

Číst článek

Podle pitvy byly ženy zřejmě otráveny silným jedem, který jim rozleptal žaludky. Požily ho nejspíš vypitím nějakého nápoje. O jakou šlo látku, se zatím neví. Po pitvě by měla být těla repatriována do České republiky.

Stále více indicií naznačuje, že by mohlo jít o násilný čin. Egyptská policie už muže vyšetřuje a zabavila mu pas, aby nemohl vycestovat ze země. Podle neoficiálních informací egyptských úřadů je nyní hlavní vyšetřovací verzí vražda.

Simona Bartošová, Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme