Z letiště do centra Paříže má vést rychlodráha, cesta se má zkrátit na 20 minut

Do čtyř let byste se z centra Paříže mohli dostat na letiště Charlese de Gaulla za dvacet minut. Brzy by se mohla začít stavět rychlodráha, kterou by financovali sami pasažéři a po které se v Paříži volá už deset let, protože cesta z letiště do města může trvat i hodinu. Celému projektu však musí dát konečnou zelenou vláda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Air France – letadlo a sídlo firmy

Air France – letadlo a sídlo firmy | Foto: Jan Rosenauer

Paříž je nejnavštěvovanějším městem světa a letiště Charlese de Gaulla odbaví každoročně 61 milionů pasažérů. Spojení s centrem města je však komplikované. Bývalý šéf společnosti Air France Henri Gourgeon dokázal po letech oživit projekt, který dříve ztroskotal na vysokých nákladech.

Vybudování rychlodráhy by trvalo čtyři roky a náklady v hodnotě miliardy eur by se vrátily na jízdném, které by činilo dvacet eur. Konečné slovo bude mít hlavní akcionář ve francouzských železnicích a letišti, tedy stát.

Trasa by vedla z Východního nádraží, kde se sbíhá několik linek metra a příměstských spojů RER a dvaatřicetikilometrovou vzdálenost by měl zvláštní vlak zdolat za dvacet minut.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme