Z Maďarska mají od příštího měsíce úplně zmizet hrací automaty

Maďarská vláda se rozhodla úplně zlikvidovat hrací automaty, parlament by měl jejich zákaz schválit už v úterý. Příslušný zákon ministři navrhli kvůli tomu, aby chudí na automatech neutráceli peníze ze sociálních podpor, a také proto, že jejich provozovatele považují za nebezpečné pro stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automat

Výherní automat | Foto: Fotobanka stock.xchng

Záměr vlády zlikvidovat tento druh hazardních her je známý už dlouho.

Hlavní důvod je podle kabinetu ten, že nejchudší lidé nechávají všechny svoje peníze v hernách a často tam utratí i sociální podporu.

Nyní vedoucí úřadu vlády mluví i o bezpečnostním hledisku. Jak uvedl, skupiny, které působí v oblasti hazardních her a vlastní hrací automaty, jsou pro národní bezpečnost rizikové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Maďarsko úplně zakáže hrací automaty. Důvody objasnil spolupracovník Radiožurnálu Gregor Martin Papucsek

Vláda už v lednu na každý hrací automat uvalila daň ve výši necelých 50 tisíc českých korun za měsíc, jejich počet proto už od té doby klesl z 25 tisíc na 1500.

Hrací automaty nově budou provozovat jen tři kasina, která mají koncesi od státu. Od příštího roku pak mají fungovat jen online herny napojené na centrální server spojený s daňovým úřadem. Tok peněz by tak měl být kontrolovatelný.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme