Z masakru na Filipínách je podezírán spojenec prezidentky

Filipíny zasáhl politický skandál, z masakru svých odpůrců byl obviněn spojenec prezidentky Arroyové. Vojáci dosud na jihu země objevili těla 46 zavražděných žen a mužů, konečný počet ale může být ještě vyšší. Kvůli masakru platí i nadále ve dvou filipínských provinciích a jednom městě výjimečný stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční plavidla s vahadly | Foto: Zuzana Kostečková

Po 3 dnech vyšetřování policie označila hlavního podezřelého, kterým je starosta Andal Ampatuan Jr., který je synem jednoho z nejmocnějších mužů na jihu Filipín a zároveň členem vládní koalice.

Oba také patří ke spojencům prezidentky Arroyové, které se vždy snažili na jihu země zajistit maximální podporu. Do předvolebního masakru také byli zapleteni i policisté. Tři z nich, kteří se měli na vraždění podílet, už byli zatčeni.

V jednom z masových hrobů byla objevena těla 13 novinářů a příbuzných místních politiků, pozůstalí nyní požadují exemplární potrestání pachatelů. Političtí komentátoři i opozice pak z odpovědnosti viní samotnou prezidentku, která vytváření soukromých ozbrojených milicí umožnila a tolerovala.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme