Z mexického pobřeží prchají před Emily tisíce lidí

Tisíce rybářů a turistů u karibských pláží v okolí Cancunu v Mexiku utíkají do bezpečí kvůli blížícímu se hurikánu Emily. Očekává se, že bouře o rychlosti 250 kilometrů by měla dorazit k luxusnímu letovisku v pozdních nedělních hodinách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán | Zdroj: ČTK

Už teď dosáhla Emily čtvrté kategorie na stupnici intenzity hurikánů a meteorologové varují, že by se mohla rozvinout až do posledního, pátého stupně. Taková bouře může napáchat katastrofické škody.

Cancún se v noci na dnešek nezastavil. Ohroženou oblast už opustilo asi 70 tisíc návštěvníků, odejít museli také obyvatelé rybářských vesniček na pobřeží. Místní úřady jsou v pohotovosti, pokud to bude nutné, jsou údajně připraveny evakuovat celé pobřeží.

Na výzvu vlády byli turisté evakuováni z ostrovů na pevninu, obchody a bary zabednily okna, cizinci si zkrátili dovolenou a kdo mohl, odletěl domů. Školy a sportovní centra poskytly bezpečný azyl tisícům obyvatel. Lidé nakupují zásoby jídla a vody, fronty se tvoří také u benzinových pump.

Emily, tehdy ještě o rychlosti 160 kilometrů v hodině, předtím zasáhla jih Jamajky. Zde se projevila přívalovými dešti, ohýbala stromy a vlny vyhnala až do výše dva a půl metru. Nikdo nebyl zraněn.

Martin Hromádka, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme