Z minských rozhovorů o východě Ukrajiny sešlo, důvod není známý

Z plánovaného jednání o míru na východní Ukrajině sešlo. Oznámilo to běloruské ministerstvo zahraničí, které mělo rozhovory v Minsku hostit. Důvod ale neuvedlo. Kromě vyslanců Ukrajiny a pro-ruských separatistů se rozhovorů mělo zúčastnit i Rusko a zástupci OBSE.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelky vesnice Debalceve v Doněcké oblasti míjejí skupinu ukrajinských vojáků

Obyvatelky vesnice Debalceve v Doněcké oblasti míjejí skupinu ukrajinských vojáků | Zdroj: ČTK

U kulatého stolu v Minsku se všichni sešli už ve středu.

Mluvčí ukrajinské armády Andrij Lysenko o druhém kole rozhovorů mluvit nechtěl. Zdůraznil ale, že i tak se vláda s proruskými separatisty už dohodla na vzájemné výměně zajatců.

Na programu odvolaného jednání mělo navíc být stažení těžkých zbraní z frontové linie a ukončení ekonomické blokády území ovládaného separatisty.

V obtížné situaci je i Krym. Postihl jej další masivní výpadek elektrického proudu. Ukrajinská státní železnice se navíc rozhodla přerušit vlakové spojení s poloostrovem.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme