Z poškozené lodi v kanálu La Manche uniká nafta

Z lodi Napoli, kterou poškodila čtvrteční větrná bouře v průlivu La Manche, uniká nafta. Plavidlo bylo v sobotu dotaženo na mělčinu u města Devon na jihoanglickém pobřeží, aby se zabránilo jeho potopení. Nyní se však nebezpečně naklání a hrozí, že se převrhne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poškozená loď Napoli | Zdroj: ČTK

Nákladní loď Napoli o výtlaku 32 tisíc tun vezla přes 2000 kontejnerů, část z nich s obsahem, který je označován za nebezpečný. Na 200 kontejnerů z lodi vypadlo a některé z nich vyplavilo moře na pobřeží.

V kontejnerech jsou také na příklad motocykly BMW a náhradní díly osobních vozů. Záchranářům ale dělá největší starost náklad tří a půl tisíc tun ropy v trupu lodi. Osm kilometrů dlouhá olejová skvrna, která se z lodi šíří, podle názoru odborníků unikla ze strojovny.

Obyvatele, kteří vyplavený náklad najdou, úřady vyzývají, aby se ničeho nedotýkali a nález nahlásili pobřežní hlídce na zveřejněné telefonní číslo. Podle zpravodaje BBC loď Napoli měla potíže už v minulosti. Naposledy najela na mělčinu u Singapuru v roce 2001.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme