Z Thajska po blokádě postupně odlétají turisti, i Češi

Obě letiště v Bangkoku po více než týdenní blokádě stoupenců opozice pozvolna obnovují provoz. Mezinárodní letiště Suvarnabhumi by mělo být zcela otevřeno zítra dopoledne místního času. V thajské metropoli je ještě asi stovka Čechů, kterým už vypršel termín zpáteční letenky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turisté čekající na letišti v Bangkoku | Foto: ČTK

Thajská opozice včera ukončila osmidenní blokádu letišť v Bangkoku. Protivládní demonstranti se rozhodli opustit obě letiště v metropoli v návaznosti na rozhodnuti Ústavního soudu. Ten rozpustil tři strany vládní koalice a jejich představitelům včetně premiéra zakázal na pět let politickou činnost.

V Thajském království ještě nedobrovolně zůstává na 100 Čechů. Jak pro Český rozhlas uvedl honorární konzul pro Českou republiku na ostrově Pchúket, Anurak Tan-siri-roj, naši turisté mohou k odletu využít i letiště na tomto jižním ostrově, ubytování dostanou zadarmo :

"Češi, kteří chtějí odjet z Thajska, mohou přicestovat na Pchúket. Do doby než získají letenku nebo se dostanou do letadla, které je dopraví domů, budou ubytováni v místních hotelích. Vše zajišťujeme ve spolupráci s thajskou agenturou pro cestovní ruch, která získala finanční prostředky od vlády. Lidé by tedy měli mít ubytování zdarma a stejně tak i tři jídla denně."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se Češi vyrovnávají se vzniklou situací a jak jim zkomplikovala život, to v Bangkoku zjišťoval zpravodaj Českého rozhlasu v jihovýchodní Asii Robert Mikoláš.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme