Z Thajska po blokádě postupně odlétají turisti, i Češi

Obě letiště v Bangkoku po více než týdenní blokádě stoupenců opozice pozvolna obnovují provoz. Mezinárodní letiště Suvarnabhumi by mělo být zcela otevřeno zítra dopoledne místního času. V thajské metropoli je ještě asi stovka Čechů, kterým už vypršel termín zpáteční letenky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turisté čekající na letišti v Bangkoku

turisté čekající na letišti v Bangkoku | Zdroj: ČTK

Thajská opozice včera ukončila osmidenní blokádu letišť v Bangkoku. Protivládní demonstranti se rozhodli opustit obě letiště v metropoli v návaznosti na rozhodnuti Ústavního soudu. Ten rozpustil tři strany vládní koalice a jejich představitelům včetně premiéra zakázal na pět let politickou činnost.

V Thajském království ještě nedobrovolně zůstává na 100 Čechů. Jak pro Český rozhlas uvedl honorární konzul pro Českou republiku na ostrově Pchúket, Anurak Tan-siri-roj, naši turisté mohou k odletu využít i letiště na tomto jižním ostrově, ubytování dostanou zadarmo :

"Češi, kteří chtějí odjet z Thajska, mohou přicestovat na Pchúket. Do doby než získají letenku nebo se dostanou do letadla, které je dopraví domů, budou ubytováni v místních hotelích. Vše zajišťujeme ve spolupráci s thajskou agenturou pro cestovní ruch, která získala finanční prostředky od vlády. Lidé by tedy měli mít ubytování zdarma a stejně tak i tři jídla denně."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se Češi vyrovnávají se vzniklou situací a jak jim zkomplikovala život, to v Bangkoku zjišťoval zpravodaj Českého rozhlasu v jihovýchodní Asii Robert Mikoláš.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme