Z trosek lanovky dosud vyproštěno 128 těl

Záchranným týmům se podařilo z vraku rakouské lanové dráhy, ve které vypukl v sobotu rozsáhlý požár, dosud vyprostit 128 lidských těl. Tyto oběti už byly převezeny do salcburského ústavu soudního lékařství. Sobotní katastrofa si vyžádala nejméně 156 obětí, mezi nimiž byla s největší pravděpodobností i jedna Češka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám musely být odpoledne přerušeny lety vrtulníků, které svážejí oběti z mezistanice lanové dráhy do Salcburku. Kriminalisté zatím nepokročili v přesném určení příčiny požáru, který při jízdě lanové dráhy na Kitzsteinhorn pohltil v tunelu celou soupravu. Podle dosavadních šetření však měla lanovka s největší pravděpodobností technickou závadu ještě před vjezdem do tunelu. Kriminalistům by měl pomoci i mezinárodně uznávaný expert na vyšetřování požárů při dopravních nehodách, který přijede do lyžařského střediska Kaprunu z Mnichova.

Šéf vyšetřovacího týmu Franz Lang upozornil, že výsledky šetření budou po zmapování všech důkazů odevzdány prokuratuře, která rozhodne o dalším postupu a případném vznesení obvinění.

Dnes odpoledne byly zveřejněny první záběry z tunelu, kde se katastrofa odehrála. Televizní reportér se směl přiblížit k vraku soupravy na vzdálenost 500 metrů a na záběrech byli vidět členové vyprošťovacího týmu při transportu ostatků obětí.

Záchranáři jsou na pokraji svých fyzických i psychických sil. Přesto však chtějí do zítřejšího večera vyprostit mrtvé z horského tunelu a přinejmenším je svézt do údolí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme