Z trosek lanovky dosud vyproštěno 128 těl

Záchranným týmům se podařilo z vraku rakouské lanové dráhy, ve které vypukl v sobotu rozsáhlý požár, dosud vyprostit 128 lidských těl. Tyto oběti už byly převezeny do salcburského ústavu soudního lékařství. Sobotní katastrofa si vyžádala nejméně 156 obětí, mezi nimiž byla s největší pravděpodobností i jedna Češka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám musely být odpoledne přerušeny lety vrtulníků, které svážejí oběti z mezistanice lanové dráhy do Salcburku. Kriminalisté zatím nepokročili v přesném určení příčiny požáru, který při jízdě lanové dráhy na Kitzsteinhorn pohltil v tunelu celou soupravu. Podle dosavadních šetření však měla lanovka s největší pravděpodobností technickou závadu ještě před vjezdem do tunelu. Kriminalistům by měl pomoci i mezinárodně uznávaný expert na vyšetřování požárů při dopravních nehodách, který přijede do lyžařského střediska Kaprunu z Mnichova.

Šéf vyšetřovacího týmu Franz Lang upozornil, že výsledky šetření budou po zmapování všech důkazů odevzdány prokuratuře, která rozhodne o dalším postupu a případném vznesení obvinění.

Dnes odpoledne byly zveřejněny první záběry z tunelu, kde se katastrofa odehrála. Televizní reportér se směl přiblížit k vraku soupravy na vzdálenost 500 metrů a na záběrech byli vidět členové vyprošťovacího týmu při transportu ostatků obětí.

Záchranáři jsou na pokraji svých fyzických i psychických sil. Přesto však chtějí do zítřejšího večera vyprostit mrtvé z horského tunelu a přinejmenším je svézt do údolí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme