Z vraku Kursku bylo vyproštěno už osm těl

V loděnici Rosljakovo u Murmansku pokračuje vyprošťování těl ruských námořníků, kteří zahynuli při zatím neobjasněné havárii jaderné ponorky Kursk v srpnu minulého roku. Při katastrofě zahynulo všech 118 mužů na palubě. Jak uvádí náš zpravodaj v Ruské federaci Petr Voldán, vedle vyhledávání dalších těl obětí pokračují i práce na neutralizaci reaktorů ponorky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruské ponorky | Foto: Federation of American Scientists

Vyšetřovatelé a soudní lékaři vyprostili z vraku Kursku už osmé tělo člena posádky ponorky. Práce na vyzvednutí ostatků zkomplikovaly problémy v devátém oddělení Kursku, hlásí agentury s odvoláním na informace pracovníků generální prokuratury. Z prostoru bylo třeba odčerpat směs vody a oleje. Mezitím pokračuje příprava bezpečného zajištění reaktoru ponorky. Podle velitele Severní flotily ruského námořnictva Vjačeslava Popova je sice 6. reaktorové oddělení Kursku v bezpečném stavu, ale specialisté chtějí odřezáním kabelů a dalších přívodů dosáhnout stavu, kdy se reaktory nebudou moci znovu probudit k činnosti. Admirál Popov uvedl, že v reaktorovém sále Kursku už po odčerpání vody není zapotřebí práce potápěčů.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme