Z vraku Kursku bylo vyproštěno už osm těl

V loděnici Rosljakovo u Murmansku pokračuje vyprošťování těl ruských námořníků, kteří zahynuli při zatím neobjasněné havárii jaderné ponorky Kursk v srpnu minulého roku. Při katastrofě zahynulo všech 118 mužů na palubě. Jak uvádí náš zpravodaj v Ruské federaci Petr Voldán, vedle vyhledávání dalších těl obětí pokračují i práce na neutralizaci reaktorů ponorky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruské ponorky | Foto: Federation of American Scientists

Vyšetřovatelé a soudní lékaři vyprostili z vraku Kursku už osmé tělo člena posádky ponorky. Práce na vyzvednutí ostatků zkomplikovaly problémy v devátém oddělení Kursku, hlásí agentury s odvoláním na informace pracovníků generální prokuratury. Z prostoru bylo třeba odčerpat směs vody a oleje. Mezitím pokračuje příprava bezpečného zajištění reaktoru ponorky. Podle velitele Severní flotily ruského námořnictva Vjačeslava Popova je sice 6. reaktorové oddělení Kursku v bezpečném stavu, ale specialisté chtějí odřezáním kabelů a dalších přívodů dosáhnout stavu, kdy se reaktory nebudou moci znovu probudit k činnosti. Admirál Popov uvedl, že v reaktorovém sále Kursku už po odčerpání vody není zapotřebí práce potápěčů.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme