Z vraždy osmi dětí v Austrálii byla obviněna matka sedmi obětí

Australská policie obvinila 37letou ženu z vraždy osmi dětí. Sedm z nich byli její potomci, osmá byla její neteř. Policie našla těla dětí v domě na předměstí města Cairns. Sama žena měla mnoho bodných zranění, policie ji ale nakonec zadržela.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australská policie vyšetřuje případ vraždy osmi dětí, které někdo zabil v domě na předměstí města Cairns

Australská policie vyšetřuje případ vraždy osmi dětí, které někdo zabil v domě na předměstí města Cairns | Zdroj: ČTK

Těla dětí nalezla policie v pátek v domě na cairnském předměstí Manoora. Vyšetřovatelé nyní podle médií zjišťují, zda byla žena pod vlivem drog.

„To jsou vše věci, které budou předloženy soudu,“ uvedl na tiskové konferenci Bruno Asnicar, který objasňování případu vede. „Nebudu to dementovat, řeknu jen, že o tom nyní nemůžu hovořit,“ dodal.

Řekl ale, že policie nepátrá po žádných dalších podezřelých. Obviněná 37letá Mersane Warriaová je matkou čtyř chlapců a tří dcer, osmou obětí je její neteř.

Policie dosud neoznámila, jak děti zemřely. Asnicar nicméně uvedl, že na místě tragédie bylo nalezeno několik nožů, které by mohly být vražednými nástroji. Další verzí, se kterou kriminalisté pracují, je udušení.

Pro Austrálii byla zpráva o vraždách dětí dalším šokem, země se totiž ještě vzpamatovává z pondělního útoku na kavárnu v Sydney, kde ozbrojenec držel asi 16 hodin skupinu rukojmích. Při incidentu přišli tři lidé o život, včetně únosce a dvou rukojmích.

Pachatelem byl muž íránského původu Man Haron Monis, který již měl problémy se zákonem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme