Česko 1:0 Rakousko

Za braní úplatků byl v Číně popraven ředitel státních letišť

V Číně byl popraven bývalý ředitel státních letišť. K trestu smrti byl odsouzen za braní úplatků ve výši téměř 4 miliónů dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní pekingské letiště | Foto: Robert Mikoláš

V Číně, kde každoročně dochází k nejvíce popravám na světě, může být člověk odsouzen k trestu smrti i za nenásilné trestné činy včetně daňových úniků nebo korupci.

Šedesátiletý Li Pchej-jing stál v čele společnosti provozující na 30 letišť v devíti provinciích a vlastnící i letiště v hlavním městě Pekingu. K trestu smrti byl odsouzen letos v únoru.

Podle rozsudku přijal v uplynulých 14 letech úplatky ve výši zhruba 4 milionů dolarů, navíc zpronevěřil dalších 12 milionů z veřejných fondů. Nejvyšší soud následně verdikt potvrdil.

V Číně bylo v poslední době právě za korupci odsouzeno či zatčeno několik vysokých funkcionářů včetně bývalého starosty Šen-čenu, policejního ředitele jižní provincie Kuang-tung nebo šéfa Národního jaderného podniku.

Přečtěte si také:
Šéf jaderného programu Číny byl zadržen
Na korupci lze v Číně upozornit mailem, zvyšují se i odměny
Kvůli korupci policie zatkla jednoho z nejbohatších Číňanů
Čínský soud vynesl trest smrti za korupci
Peking zahájil boj s korupcí

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme