Za českými vojáky v Afghánistánu míří vánoční dárky

Stovky českých vojáků stráví Vánoce tisíce kilometrů od domova, většina z nich slouží v Afghánistánu. Zpříjemnit svátky jim vyrazil náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Spolu s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou doveze každému vojákovi balíček, ve kterém nebude chybět cukroví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozdělování zásob místním | Foto: 601. skupina speciálních sil

To ale nejsou jediné dárky, které vojáci sloužící v Afghánistánu dostanou k letošním Vánocům. I jejich rodinní příslušníci mohli poslat balíčky vládním speciálem. Tuto akci pomáhala organizovat kapitánka Martina Štěpánková z Hranic na Moravě, kde sídlí vojáci momentálně sloužící v Lógaru.

„Myslím si, že každý, kdo má toho svého blízkého jen trochu rád, toho určitě využije, protože přece jenom o těch vánocích bude mít každý voják aspoň tu malou krabičku s vůní domova,“ vysvětlila Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo Ondřej Bouda ohlašuje z Kábulu cestu vládního speciálu do Afghánistánu s vánočími dárky pro vojáky

Některé balíčky poslali příbuzní už s předstihem přes německou polní poštu. Vojáci si tak letošní Vánoce budou moci užít skoro jako doma.

Lucie Maňourová, Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme