Za dopadení nacistů vypsány další finanční odměny

V některých německých novinách se objeví inzeráty, které slibují za dopadení nacistů finanční odměnu 10 tisíc eur. Centrum Simona Wiesenthala systematicky pracuje na odhalování nacistů po celém světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ostnaté dráty | Foto: Marek Janáč

S operací Poslední šance začalo v roce 2002 v Pobaltí. Tato akce dosud pomohla usvědčit na dvě desítky nacistických zločinců v šesti zemích a odsoudit je. Z Německa už před začátkem operace dostalo centrum 5 upozornění na podezřelé nacisty.

Démoni minulosti se mohou vrátit a všechny nás zahubit, varuje jeden ze spoluorganizátorů Poslední šance Aryeh Rubin s poukazem na rostoucí aktivity neonacistů v Německu.

Seznam nejhledanějších nacistických zločinců vede rakouský lékař koncentračních táborů Sachsenhausen, Buchenwald a Mauthausen Aribert Heim, který zavraždil stovky židů. Od roku 1962 je nezvěstný, ale podle centra stále naživu. Odměna za jeho dopadení je 1 milion euro.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme