Za fotky polonahé Kate padla pokuta. Novináři zaplatí v přepočtu přes pět milionů korun

Novináři bulvárního magazínu Closer musí za fotky polonahé vévodkyně Kate zaplatit pokutu 200 tisíc eur, v přepočtu tedy 5,4 milionu korun. Rozhodl o tom v úterý soud v Nanterre u Paříže. Žurnalisté podle verdiktu narušili soukromí vévodkyně z Cambridge a prince Williama. Členové britské královské rodiny obdrží necelou polovinu částky, druhou dostane francouzský stát.

Paříž/Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vévodkyně Kate Middletonová a princ William

Vévodkyně Kate Middletonová a princ William | Zdroj: ČTK/AP

Šéfredaktorka francouzské odnože magazínu Closer Laurence Pieauová a vydavatel Ernesto Mauri dostali za zveřejnění fotek polonahé vévodkyně maximální možnou pokutu. Zaplatí po 45 tisících eur, tedy 1,22 milionu korun.

Kate a William čekají třetí dítě. Královna je nadšena

Číst článek

Oba fotografové, Cyril Moreau a Dominique Jacovides z pařížské agentury Bestimage, zaplatí pokutu 5000 eur, v přepočtu přes 130 tisíc korun.

Každý z britských manželů pak navíc dostane odškodné 50 tisíc eur, tedy 1,35 milionu korun. Advokáti britského páru ale požadovali odškodné ve výši 1,5 milionu eur, tedy přes 40 milionů korun.

Fotografové pořídili snímky, na kterých je odhaleno poprsí vévodkyně, teleobjektivem na velkou vzdálenost před pěti lety. Královský pár byl tehdy na dovolené v soukromé rezidenci v Provence na jihu Francie.

Královská rodina časopis před publikováním fotografií varovala. Fotografové ani vydavatelé časopisu rozsudek nekomentovali.

Fotografy ani vydavatele časopisu ale pokuta s velkou pravděpodobností  neodradí od  dalších pokusů získávat  podobné fotografie,  neboť výrazně zvyšují prodej podobných periodik.

Týdeník Closer patří k nejúspěšnějším bulvárním časopisům ve Francii. Zveřejnil například fotografie naznačující intimní vztah bývalého francouzského prezidenta Françoise Hollandea s herečkou Julií Gayetovou.

Jan Šmíd, Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme