Za havárii Concordu může firma zaplatit přes 15 milionů eur

Ve Francii skončil po čtyřech měsících proces, který měl určit příčiny havárie letadla společnosti Concorde, které se před deseti lety, 25. července 2000 zřítilo krátce po startu. Zahynulo 113 lidí. Před soudem stanula společnost Continental Airlines a pět osob obviněných z neúmyslného zabití.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky letadla

trosky letadla

Advokát společnosti Continental Airlines Olivier Metzner požadoval opakovaně zrušení procesu a snažil se předložit důkazy podle nichž začal Concorde společnosti Air France hořet ještě předtím, než najel na lamelu, kterou na rozjezdové dráze zanechal letoun DC-10 amerických aerolinií.

Air France naopak tvrdí, že za pád letounu může právě inkriminovaná lamela, která prorazila pneumatiku od níž se vzňala palivová nádrž. Společnost Continental Airlines by mohla být odsouzena k pokutě ve výši 15 milionů eur a dalším milionům odškodnění rodinám obětí rozsudek by měl být vynesen devátého prosince.

Jan Šmíd, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme