Za hraní hry Pokemon Go v kostele dostal ruský bloger tři a půl roku podmíněně

Soud v ruském Jekatěrinburgu ve čtvrtek vynesl rozsudek nad dvaadvacetiletým blogerem, který v pravoslavném kostele „chytal pokémony“. Ruslana Sokolovského označil za vinného z podněcování náboženské nenávisti.

Jekatěrinburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský bloger Ruslan Sokolovský u soudu, před který ho dostalo hraní hry Pokemon Go v kostele. | Zdroj: Reuters

Sokolovskij dostal kromě podmínečného trestu na 3,5 roku i 160 hodin veřejně prospěšných prací. Soudkyně Jekatěrina Šoponjaková se ale ohradila vůči interpretaci, že blogera potrestala za hraní hry. Sokolovskij podle ní několikrát urazil náboženské citění věřících a podněcoval k nenávisti.

Za video, které Sokolovskij zveřejnil v roce 2016 na portálu YouTube, žalobce původně požadoval 3,5 roku za mřížemi. Video získalo přes 1,9 milionu zhlédnutí.

Po vynesení verdiktu se Sokolovskij podle Rádia Svobodná Evropa otočil k přítomným novinářům a všem poděkoval. Medializovaný případ vyvolat pobouření veřejnosti a lidskoprávních aktivistů. Sokolovskij minulý měsíc před soudem prohlásil, že je „možná idiot, ale v žádném případě ne extremista."

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme