Za koupi padělků značkového zboží hrozí v Itálii pokuty

Itálie prožívá nebývalou hospodářskou krizi, která se přičítá také čínské konkurenci projevující se i v padělání módního značkového zboží. Velké módní firmy si proto na vládě vynutily nový zákon, který trestá nejen prodej, ale i nákup padělaného značkového zboží. Pokuty jsou vysoké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turisté v Itálii | Foto: Vít Pohanka

Kupující může za nákup brýlí nebo osušky s padělanou značkou zaplatit až 10 tisíc eur. Je-li ochoten pokutu zaplatit do šesti dní, sleví se mu na 3 tisíce. Prozatím na nový zákon doplatili turisté na plážích - nejprve to byli Italové, ale pak přišla řada i na cizince.

Zejména jistá dánská turistka protestovala velmi razantně, i prostřednictvím médií. Byla zvyklá, že se na plážích kupovalo kde co, o novém zákonu neměla tušení. Protestovala také proti tomu, že se obchodníkům povoluje obcházet slunečníky a lehátka a zboží nabízet. Prozatím se její protest míjí účinkem a zákon stále platí v původní verzi.

Plánujete-li si dovolenou v Itálii, raději na plážích nebo v ulicích historických měst od pouličních obchodníků nic nekupujte. Hlavně se nenechte zlákat levnou nabídkou značkového zboží. Mohl by se k tomu nahodit policista a nákup by vás mohl přijít skutečně velmi draho.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme