Za koupi padělků značkového zboží hrozí v Itálii pokuty

Itálie prožívá nebývalou hospodářskou krizi, která se přičítá také čínské konkurenci projevující se i v padělání módního značkového zboží. Velké módní firmy si proto na vládě vynutily nový zákon, který trestá nejen prodej, ale i nákup padělaného značkového zboží. Pokuty jsou vysoké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turisté v Itálii | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Kupující může za nákup brýlí nebo osušky s padělanou značkou zaplatit až 10 tisíc eur. Je-li ochoten pokutu zaplatit do šesti dní, sleví se mu na 3 tisíce. Prozatím na nový zákon doplatili turisté na plážích - nejprve to byli Italové, ale pak přišla řada i na cizince.

Zejména jistá dánská turistka protestovala velmi razantně, i prostřednictvím médií. Byla zvyklá, že se na plážích kupovalo kde co, o novém zákonu neměla tušení. Protestovala také proti tomu, že se obchodníkům povoluje obcházet slunečníky a lehátka a zboží nabízet. Prozatím se její protest míjí účinkem a zákon stále platí v původní verzi.

Plánujete-li si dovolenou v Itálii, raději na plážích nebo v ulicích historických měst od pouličních obchodníků nic nekupujte. Hlavně se nenechte zlákat levnou nabídkou značkového zboží. Mohl by se k tomu nahodit policista a nákup by vás mohl přijít skutečně velmi draho.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme