Za kouření marihuany jede 6 belgických vojáků z Afghánistánu domů

Okamžitý návrat ze zahraniční mise v Afghánistánu domů. Takový trest stihl šest belgických vojáků za kouření mariuhuany. Vyloučení z jednotky na zahraniční misi je nejpřísnější trest, jaký mohli v zahraničí dostat. Co s nimi armáda udělá po návratu domů, se zatím neví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mapa Afghánistánu

mapa Afghánistánu | Foto: Jan Rosenauer

Šest příslušníků belgické armády z jednotky umístěné na kábulském letišti podezřívali velitelé z užívání drog už delší dobu. Testy potvrdily přítomnost stop marihuany v jejich krevních vzorcích.

Mluvčí ministerstva obrany Ingrid Baecková řekla vlámské televizní stanici VRT, že ministerstvo se drží zásady nulové tolerance. "Zacházet se zbraní a střelivem a užívat drogy, to zkrátka nejde dohromady."

Potrestaní vojáci odletí do Belgie nejbližším letadlem. Nahradí je šestice jejich kolegů. Na základně na letišti v Kábulu v současné době působí 300 belgických příslušníků mezinárodní bezpečnostní mise v Afghánistánu.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme