Za krutou zábavu osm let vězení

K sedmi až osmi a půl letům vězení odsoudil německý soud v Darmstadtu tři mladistvé Američany, kteří se „bavili“ házením kamení na auta projíždějící po dálnici a způsobili tím smrt dvou lidí. Soud se totiž rozhodl jejich čin kvalifikovat jako vraždu a nikoli jen jako neúmyslné zabití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři mladíci ve věku 14, 17 a 18 let, děti Američanů pracujících na vojenské základně nedaleko Darmstadtu, házeli 27. února z lávky pro pěší přes dálnici na projíždějící vozidla kameny velikosti až fotbalového míče. Zasáhli několik automobilů - ve dvou z nich pak způsobili smrt dvou žen, jedné ve věku 20 a druhé 41 let. Dalších pět osob bylo zraněno.

Soud dospěl k závěru, že mladíci si byli vědomi toho, že svým počínáním mohou zabít, a odsoudil je proto za spáchání dvou vražd a tří pokusů o vraždu a za nebezpečné ohrožování silničního provozu. Žaloba požadovala pro mladíky nejvyšší trest v dané kategorii - deset let vězení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme