Za lovení pokémonů v kostele mu hrozí vězení. Ruský bloger za hanobení víry může dostat až sedm let

V uralském Jekatěrinburgu začal soud s ruským blogerem Ruslanem Sokolovským, který byl obviněn z hanobení víry, když v největším městském pravoslavném kostele lovil pokémony, virtuální postavy odchytávané v reálném světě pomocí mobilních telefonů. Podle agentury Interfax obviněnému hrozí až sedm let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokemon Go | Foto: CC0 Public domain, pixabay.com

Dvaadvacetiletý Sokolovskij byl zadržen loni v září a podle ruských liberálních médií je jeho věznění nezákonné. Organizace Amnesty International proces s blogerem odsoudila a označila ho za vězně svědomí. Sám Sokolovskij se před soudem označil za ateistu a svou vinu odmítl uznat.

Ruskou pravoslavnou církev podle agentury AFP nepobouřil sám fakt, že Sokolovskij se v kostele pohyboval s mobilem v ruce a pronásledoval neexistující figury. Problémem je video, které o své akci natočil, a jež zhlédlo v internetu 1,6 milionu lidí. Sokolovskij v něm konstatuje, že se mu „bohužel nepodařilo najít nejvzácnějšího pokémona, jímž je Ježíš Kristus".

Obžaloba u soudu obvinila Sokolovského, že svým prohlášením veřejně popřel existenci boha, což je prý projev šíření náboženské nesnášenlivosti. Za to mu hrozí až sedm let vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme