Za masakr na virginské universitě nebudou žádní obvinění

Za dubnový masakr na virginské universitě, při kterém jihokorejský student Cho Seung-Hui postřílel 32 studentů a učitelů, nebudou vznesena žádná obvinění vůči představitelům školy a bezpečnostních složek. K tomuto závěru dospěla vyšetřovací komise, ve které jsou i představitelé amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vystřelená nábojnice | Foto: Jan Rosenauer

Komise nevyvodila postih v nejvíce kontroverzním bodě, a to že vedení školy nevyhlásilo bezpečnostní opatření v celém kampusu po první střelbě na kolejích. Podle vyšetřovatelů vše nasvědčovalo tomu, že šlo o izolovanou potyčku mezi studenty, která nezavdávala důvod k uzavření nebo evakuaci školy, srovnatelné se středně velkým městem.

Hlavním závěrem vyšetřovací komise je doporučení posílit vnitřní bezpečnostní systém virginské technické university a dalších škol spojených se studentskými kolejemi. Prvním krokem má být zavedení elektronických zámků na kolejích a učebnách.

Alexandr Pícha, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme