Za Miloševiče prý zmizely miliardy dolarů

Šéf jugoslávské centrální banky Mladjan Dinkič obvinil dnes v deníku Politika režim bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče z ukradení čtyř miliard dolarů. To je mnohem víc než se dříve uvádělo. Pochybnosti ale vzbuzuje, že Dinkič nepopsal, jak k této sumě dospěl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dinkič sdělil, že rozsah údajných finančních zločinů minulého režimu přesahuje čtyři miliardy dolarů, což je asi čtyřikrát více, než se uvádělo minulý týden. Agentura AP poznamenává, že není jasné, proč tato suma vzrostla tak významně v tak krátké době. Dinkič řekl, že nejvíce byly finance ze země odčerpávány během válek na začátku devadesátých let. Miloševičův režim podle něj pašoval peníze označené jako úspory občanů a ukládal je na konta v zahraničních bankách.

Minulý týden vláda oznámila, že jedna miliarda dolarů byla objevena na Kypru. Americký úřad zabývající se kontrolou zahraničních aktiv přislíbil Jugoslávii pomoc. Dinkič naléhal i na další pomoc. Zároveň oznámil, že jeho tým zformoval speciální výbor, který se bude zabývat výhradně navrácením těchto peněz zpět do Jugoslávie.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme