Za oběti leteckého neštěstí na jihu Francie odslouží v německém Halternu smuteční mši

Ve vestfálském městě Haltern am See duchovní dnes v podvečer odslouží smuteční mši za oběti havárie letadla německých aerolinek Germanwings. Na palubě bylo 16 žáků místního gymnázia a dvě učitelky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel svatého Sixta ve vestfálském městě Haltern am See | Zdroj: Reuters

Do kostela svatého Sixta v centru téměř 40tisícového města zvou starosta Bodo Kimpel a zástupci evangelické i katolické církve.

Pád airbusu ve francouzských Alpách město Haltern velmi zasáhl. Před gymnáziem, kam žáci chodili, leží květiny, věnce a stovky svíček.

Lufthansa, pod níž Germanwings spadají, mezitím potvrdila, že kopilot Andreas Lubitz informoval aerolinky o svých překonaných depresích už v roce 2009. Lufthansa už jeho složky předala policii.

Německá policie v Düsseldorfu vytvořila speciální, více než stočlenný vyšetřovací tým. Jeho úkolem je mimo jiné objasnit motiv pilota Andrease Lubitze, který úmyslně navedl letadlo německých aerolinek k zemi. Airbus se zřítil v úterý 24. března dopoledne, při neštěstí zahynulo všech 150 lidí na palubě.

Pátrací týmy na místě neštěstí pokračují v identifikaci ostatků a v hledání druhé černé skříňky. Experti zatím na základě testů DNA identifikovali asi polovinu těl obětí. V rámci pátracího týmu byla vyčleněna speciální skupina, která hledá pouze druhou černou skříňku z havarovaného stroje.

V německém měste Haltern si uctili oběti leteckého neštěstí | Foto: ČTK/AP Martin Meissner

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme