Za ochranu rodin i proti islamizaci. Podél polských hranic se má modlit milion katolíků najednou

3 500 modlitebních míst podél celých polských státních hranic, 319 zapojených kostelů a až milion modlících se věřících. To je pravděpodobný průběh soboty 7. října v Polsku. Ambiciózní hromadnou modlitbu plánuje křesťanská nadace Solo Dios Basta. Ochránit má polské rodiny i Evropu před islamizací.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kříž na Náměstí Piłsudského ve Varšavě (ilustrační foto) | Foto: Filip Harzer | Zdroj: Český rozhlas

Podél hranic budou podle Macieje Bodasińského, jednoho z organizátorů, zřízena místa k modlitbě. Mají být od sebe vzdálená maximálně několik set metrů. Věřící si růžencem mají připomenout 100 let od tzv. zjevení Panny Marie ve Fátimě.

Růženec

Růženec (latinsky rosarium, „Zahrada růží“) je meditativní opakovací modlitba široce rozšířená mezi katolíky. Je považována za tradiční symbol římsko-katolické církve a významný prvek mariánské úcty.

Modlit se budou i rybáři

„Věříme, že pokud růženec odříká milion Poláků na hranicích země, může to nejen změnit běh věcí, ale otevřít srdce našich rodáků Boží milosti. Mocná růžencová modlitba může ovlivnit osud Polska, Evropy a dokonce celého světa,“ domnívají se organizátoři akce.

„Na hranicích bude stát milion Poláků, aby vyznávali víru a přihlásili se k naší historii,“ řekl Bodasiński v televizi Republika. Modlitba bude věnována polským rodinám, ale také ochraně před nebezpečími, kam podle Bodasińského patří vyvolávání války v Evropě i islamizace.

Do programu už se zapojilo 22 diecézí, které se nachází u hranic. V každé z nich bude akci koordinovat jeden kněz. Modlit se mají i rybáři v Baltském moři.

Zjevení ve Fátimě

Katolíci věří, že se Panna Marie v roce 1917 zjevila ve Fátimě třem malým pasáčkům každého třináctého dne v šesti po sobě jdoucích měsících. Podle dětí stála Panna Marie nad dubem zalitá sluneční září. Předpověděla konec války a pomoc všem, kteří se k ní obrátí v modlitbách.

Katolická církev uznala pravost zjevení v roce 1930. Jedním z velkých uctívatelů Fatimské Panny Marie byl také papež Jan Pavel II. Letos v březnu si polští poslanci připoměli fátimská zjevení speciálním usnesením Sejmu. Návrh provázela bouřlivá diskuse o sekulárním státu a také o významu křesťanských hodnot.

Banner k akci "Różaniec do Granic" | Zdroj: http://www.rozaniecdogranic.pl/

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme