Za páteční neštěstí může chybějící matice

Za páteční vlakové neštěstí u Londýna, při kterém zahynulo sedm lidí, mohou chybějící matice na výhybce. Potvrdil to ředitel firmy Railtrack John Armitt. Zároveň uvedl, že vyšetřovatelé nyní zjišťují, proč matice chyběly. Britský tisk spekuluje o tom, že šlo o sabotáž, nebo vandalský čin. Armitt dodal, že výhybka byla naposledy kontrolována den před nehodou. Proto se domnívá, že příčinou nebyla nedbalost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vykolejený vagón | Foto: ČTK/AP

Vyšetřovatelé našli na místě nehody dvě matky šroubu, které držely výhybku pohromadě, a domnívají se, že kritické uvolnění výhybky mohlo být příčinou páteční nehody, při kter přišlo o život 7 lidí. Odborníci uvádějí, že uvolnění výhybky mohlo být způsoben vandalstvím nebo projíždějícími vlaky. Ředitel společnosti Railtrack řekl, že jde o první incident svého druhu. Výhybka byla kontrolována před týdnem v rámci rutinní údržby trati. Policie potvrdila, že jednou z obětí nehody je bývalý ředitel BBC World Service Austin Cark, jeho manželka spisovatelka Nina Bowdenová utrpěla zlomeninu klíční kosti a kloubu a je nyní v nemocnici.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme