Za páteční neštěstí může chybějící matice

Za páteční vlakové neštěstí u Londýna, při kterém zahynulo sedm lidí, mohou chybějící matice na výhybce. Potvrdil to ředitel firmy Railtrack John Armitt. Zároveň uvedl, že vyšetřovatelé nyní zjišťují, proč matice chyběly. Britský tisk spekuluje o tom, že šlo o sabotáž, nebo vandalský čin. Armitt dodal, že výhybka byla naposledy kontrolována den před nehodou. Proto se domnívá, že příčinou nebyla nedbalost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vykolejený vagón | Zdroj: ČTK

Vyšetřovatelé našli na místě nehody dvě matky šroubu, které držely výhybku pohromadě, a domnívají se, že kritické uvolnění výhybky mohlo být příčinou páteční nehody, při kter přišlo o život 7 lidí. Odborníci uvádějí, že uvolnění výhybky mohlo být způsoben vandalstvím nebo projíždějícími vlaky. Ředitel společnosti Railtrack řekl, že jde o první incident svého druhu. Výhybka byla kontrolována před týdnem v rámci rutinní údržby trati. Policie potvrdila, že jednou z obětí nehody je bývalý ředitel BBC World Service Austin Cark, jeho manželka spisovatelka Nina Bowdenová utrpěla zlomeninu klíční kosti a kloubu a je nyní v nemocnici.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme