Za pokus připojit se k teroristům 4 a půl roku vězení. Moskva odsoudila studentku filozofie

Čtyři a půl roku nepodmíněně. Takový trest uložil moskevský vojenský soud 21leté Varvaře Karaulové za pokus připojit se k radikálům takzvaného Islámského státu v Sýrii. Obhajoba se proti rozsudku odvolá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islámský stát kontroluje na svém území veškerou ekonomiku, zabavuje majetky i fungující továrny | Foto: Voice of America, Wikimedia Commons, public domain

Vojenský soud považuje za prokázané, že bývalá studentka filozofie Varvara Karaulová schvalovala činnost teroristů v Sýrii a chtěla se přidat k takzvanému Islámskému státu.

S tímto cílem odjela do Sýrie, kde se podle soudu měla stát odstřelovačkou nebo sebevražednou atentátnicí. Turečtí pohraničníci ale dívku a dalších 12 lidí na jaře minulého roku zadrželi a vrátili je do Ruska.

První Čech, který chtěl k Islámskému státu, je obžalován. Hrozí mu až výjimečný trest

Číst článek

Karaulová odmítá, že by se chtěla stát teroristkou. Přiznala pouze to, že se na sociálních sítích virtuálně zamilovala do jednoho z islámských bojovníků a rozhodla se odjet za ním do Sýrie. V závěrečné řeči svůj útěk vysvětlila opožděnou pubertální depresí.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme