Za silvestrovské útoky v Kolíně padly první tresty. Za krádeže podmínky a pokuta

Více než tisíc trestních oznámení dostala po silvestrovské noci policie v Kolíně nad Rýnem. Polovina z nich se týká sexuálního obtěžování a násilí. V kolínské soudní síni si dnes rozsudky vyslechli první obžalovaní. Jsou to tři mladí muži ze severní Afriky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Kolína hlídají desítky policistů. Úřady mají obavy z další eskalace | Foto: Pavel Polák

Třiadvacetiletý Maročan se před soudem přiznal, že o silvestrovské noci okradl jednu z žen o mobilní telefon. Dostal podmíněný šestiměsíční trest a peněžní pokutu ve výši 100 eur.

Mobilní telefon ženě odcizil ve chvíli, kdy jím krátce před půlnocí fotografovala kolínskou katedrálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

První rozsudky za zločiny o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem přiblížil zpravodaj ČRo Pavel Polák

Žena ale prchajícího zloděje dostihla a policie zadržela. Od té doby seděl mladý Maročan ve vyšetřovací vazbě. Před soudem se za svůj čin ženě, která proti němu svědčila, omluvil.

Ve druhém případě šlo o dvojici zlodějů ve věku 18 a 22 let. Jeden z pachatelů pochází z Maroka a druhý pravděpodobně Tuniska. Dvojice okradla na mostě nedaleko kolínské katedrály turistu o tašku a fotoaparát. V jejich případě jde o tříměsíční podmíněný trest, u mladšího je podmínka prodloužená o dva roky.

Ve vazbě je od silvestrovské noci 15 mužů, jen jeden z nich je obviněn ze sexuálního obtěžování. Vyšetřování silvestrovských incidentů pokračují.

Policie od začátku ledna dostala více než tisíc trestných oznámení, polovina z nich se týká právě sexuálního obtěžování a násilí. Pachatelé jsou podle informací kolínské policie převážně žadateli o azyl, kteří pocházejí zejména ze severní Afriky, nejvíce z Maroka a Alžírska.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme