Za skandál s melaminem byl v Číně vynesen první trest smrti

V Číně byl k trestu smrti odsouzen muž odpovědný za otravu tisíců dětí melaminem. Další z obžalovaných dostal doživotí. Před soudem dnes na verdikt čekalo 21 lidí zapletených do skandálu s melaninem přidávaným do dětské stravy. Kontaminovaným mlékem se otrávilo na 300 tisíc dětí, nejméně šest z nich zemřelo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakázané město v Pekingu | Foto: Roman Růžička

Čang Jü-ťün byl odsouzen k trestu smrti za to, že provozoval vůbec největší závod na výrobu melaminu v zemi. Druhý z mužů, který si u soudu v Š'-ťia-čuangu vyslechl rozsudek, dostal doživotí, a to za ohrožení národní bezpečnosti. Stejný trest se očekává i v případě bývalé šéfky mlékárny San-lu, která stála v centru celého skandálu.

Po vypuknutí aféry souhlasilo celkem 22 čínských mlékáren s plánem vytvořit fond ve výši 160 miliónů dolarů určený ke kompenzaci obětí. Mnoho z postižených ale s výší odškodnění nesouhlasí a na 200 rodičů otrávených dětí se už rozhodlo podat žalobu k vyššímu soudu.

Související články:
Čínské soudy odmítají žaloby na mlékárny zapletené do skandálu s melaninem
Čína: Mlékárny se omluvily za melamin v mléce, slíbily plnění nejpřísnějších norem
Kvůli toxickým mléčným výrobkům v Číně padla první žaloba
Čína přiznala mnohem větší počet dětí postižených melaminem
EU zakáže dovoz čínských potravin pro děti s příměsí mléka

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme