Za sledování teroristického obsahu na internetu 15 let vězení, vzkázala britská ministryně vnitra Ruddová

Až 15 let vězení bude nově v Británii hrozit lidem, kteří budou opakovaně sledovat a publikovat teroristický obsah na internetu. Návrh příslušného zákona oznámila ministryně vnitra Amber Ruddová. Ta na konferenci Konzervativní strany taky potvrdila, že bezpečnostní složky zmařily v tomto roce sedm teroristických spiknutí.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amber Ruddová, britská ministryně vnitra, poslankyně Konzervativní strany. | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Ruddová za potlesku spolustraníků v Manchesteru přišla s plánem kriminalizovat opakované sledování a zveřejňování extremistického, myšleno teroristického, obsahu na internetu.

Ministryně vnitra taky vyzvala internetové firmy a sociální platformy k mnohem rozhodnějšímu postupu proti nebezpečnému obsahu. Amber Ruddová rovněž oznámila, že chce ve Spojeném království postavit mimo zákon prodej kyselin osobám mladším 18 let.

Reaguje tak na nebezpečný nárůst počtu útoků s použitím žíravin. Ruddová si taky představuje, že v Británii bude nově podstatně složitější koupit si kyselinu sírovou.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme