Za smrt Afričana v Rakousku padly pouze podmínečné tresty

V Rakousku dnes soud rozhodoval o tom, kdo zavinil smrt mladého Afričana. Ten v červenci 2003, po brutálním zásahu policie a nečinnosti záchranky, na následky udušení zemřel. Tento případ třiatřicetiletého muže černé pleti dlouho zaplňoval stránky rakouských novin a časopisů. Soudce nakonec vinným uznal jednoho policistu a lékaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeň | Foto: europa.eu.int

Deset obžalovaných se zodpovídalo ze zavinění smrti třiatřicetiletého Šebani Vague, který se podle mnoha lidí stal obětí rasismu. Soudce uznal vinným lékaře a jednoho policistu a každému z nich udělil podmínečný trest odnětí svobody na sedm měsíců. Ostatní zbavil viny.

Tím hlavním, kdo způsobil smrt Afričana, je v očích soudce policista, který se celou vahou položil na ležící oběť. Lékaři záchranky vyčetl, že se v této, pro černocha životu nebezpečné situaci špatně zachoval. Příznivci oběti byli šokováni tak mírnými tresty přesto, že o nelidském zásahu policie existuje amatérský, ale zřetelný videozáznam.

Rozhodnutí soudu pak příznivci Afričana kvalifikovali jako nesmírnou nespravedlnost.

Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme