Za snímky se zakrvácenou Trumpovou hlavou se herečka po vlně kritiky omluvila

Americká spisovatelka, moderátorka a herečka Kathy Griffinová se omluvila za snímky, na kterých za vlasy drží uříznutou hlavu prezidenta Spojených států Donalda Trumpa.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie zakrvácené hlavy kritizovala široká veřejnost, ale také prezident, Trumpův syn Donald mladší i dcera neúspěšné demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové Chelsea.

Prosím o odpuštění

"Kathy Griffinová by se měla stydět. Mé děti, obzvláště jedenáctiletý Barron, kvůli tomu prožívají nepříjemné chvíle," napsal prezident Trump na twitteru s tím, že je mu z celé záležitosti špatně.

"Je mi to líto, zašla jsem příliš daleko," uvedla ve videovzkazu na twitteru Griffinová. "Nebylo to vtipné, chápu to. Prosím vás o odpuštění," dodala.

Kód pro jaderné zbraně nebo pokémon? Internet se baví Trumpovým patvarem 'covfefe'

Číst článek

"Odporné, ale není to překvapující," napsal na twitteru ke kontroverzní fotce Donald Trump mladší. "To je dnešní levice. Tohle považují za přijatelné. Představte si, že by to konzervativci udělali (Baracku) Obamovi, když byl prezidentem," poznamenal.

Chelsea Clintonová označila snímek za odporný a špatný. "Dělat si legraci ze zabití prezidenta není vůbec vtipné," uvedla. Zpravodajská stanice CNN se v reakci na fotografii, kterou označila za "nechutnou a urážlivou", od Griffinové distancovala a zrušila i smlouvu, kterou s ní měla na vystoupení v silvestrovském programu.

Přišla o práci

Griffinová od roku 2001 spolu s moderátorem Andersonem Cooperem uváděla zvláštní vysílání CNN na konci roku. Vystoupení Griffinové, které se mělo uskutečnit v červenci, ve středu zrušilo také jedno z kasin v Novém Mexiku.

Griffinovou, která je hlasitou odpůrkyní Trumpa, kritizoval i někdejší neúspěšný republikánský prezidentský kandidát Mitt Romney. Uvedl, že stav americké politiky je tristní a vulgární, ale to, co Griffinová předvedla, je úpadkem do ještě větší hnusoty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme