Za špatné parkování jihoafrická policie uvláčela taxikáře za vozem

Policie v Jihoafrické republice opět předvedla svou brutalitu. Taxikáře, který špatně zaparkoval, totiž uvláčela za policejním vozem. Amatérské záběry pořízené svědky události znechutily i prezidenta Zumu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Jihoafrické republiky protestují kvůli policejnímu násilí

Obyvatelé Jihoafrické republiky protestují kvůli policejnímu násilí | Zdroj: Reuters

Obyvatelé Jihoafrické republiky se proti takovýmto zásahům bouří a protestují před policejními stanicemi po celé zemi.

Policejní mluvčí tvrdí, že úřady nic netušily. Sřážníci totiž do zprávy prý nenapsali, že taxikář zemřel na následky zranění, která utrpěl. Usvědčily je až amatérské záběry. I přesto policie přistoupila k suspendování osmi mužů až po intervenci prezidenta.

Sestra zavražděného taxikáře, která je zároveň i svědkyní události, má ale i nadále důvod ke stížnostem. Policie jí stále odmítá vydat bratrovo tělo s vysvětlením, že se údajně ztratilo.

V Jihoafrické republice přitom zdaleka nejde o první případ násilí ze strany mužů zákona. V srpnu loňského roku tam policie brutálně potlačila stávku horníků a zastřelila při tom 34 lidí.

Ondřej Bouda, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme