Za špatnou silnici v Irsku mohou rozzlobené víly, tvrdí tamní poslanec

Propadající se silnice s výmoly nejsou jenom v Česku. Problém s nimi řeší i na jihozápadě Irska. Jeden tamní poslanec má ale pro špatnou kvalitu cest ve svém kraji netradiční vysvětlení: za všechno podle něj můžou magické pevnůstky a v nich žijící víly.

Dublin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tabule upozorňující na přechod pro leprikóny v irském hrabství Kerry | Foto: David Morrison / Alamy | Zdroj: Profimedia

Kuriózní vyjádření reaguje na noční můru pro silničáře na jihozápadě Irska. Silnice N22, která spojuje město Killaney v hrabství Kerry s městem Cork, se opakovaně propadala a objevovaly se v ní díry i poté, co ji silničáři opravili.

Místní úřady to vysvětlují problematickým geologickým podložím. Se svéráznou verzí ale přišel nezávislý poslanec Danny Healy-Rae. Deníku Irish Times řekl, že je to narušením tamních magických pevnůstek. Podle poslance jsou totiž propojené a každý, kdo to spojení narušil, za to zaplatil vysokou cenu.

Magické pevnůstky jsou pozůstatky kruhových opevnění z doby železné. Mají hliněný val, ve kterém mohlo být i několik stavení. Ještě před příchodem křesťanství v nich bydleli lidé. Jak se ale rozpadaly, postupně se dostaly do legend, podle nichž jsou to pevnůstky, ve kterých bydlely víly. A podle některých lidí tam ještě pořád bydlí.

Danny Healy-Rae je svérázná postava irské politiky. V debatě o pití za volantem například argumentoval, že stejně tak by člověk neměl ani jíst, protože když se nají příliš, může být nebezpečný.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme