Za uplynulý den osm obětí konfliktu na Blízkém východě

Izraelsko-palestinský konflikt si v posledních 24 hodinách vyžádal osm mrtvých. Za uplynulé dva měsíce jde o nejvyšší denní bilanci obětí. Zatím poslední ozbrojenou akci proti palestinské autonomii, při které zahynuli tři Palestinci, podnikly izraelské jednotky v nočních hodinách v Betlémě na západním břehu Jordánu. Do zásahu Izrael nasadil i vojenské vrtulníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Zdroj: ČTK

Při zásazích izraelské armády byly nasazeny tanky a obrněné transportéry. Izraelští vojáci obsadili jednu z budov palestinské bezpečnosti. V průběhu dne proběhly velké zásahy ve městech Tulkarm a Kalkília na západním břehu Jordánu. Vojáci také zatýkali palestinské radikály. Podle izraelských zdrojů šlo v Betlémě o reakci na střelbu palestinských ozbrojenců z přilehlé obce Bajt Džalá na židovskou osadu Gilo, která tvoří předměstí Jeruzaléma. Ostatní zákroky byly podle izraelského ministra obrany Benjamina ben Eliezera odvetou za smrt ministra Rechavama Zeeviho, který zemřel na následky atentátu. Pedle ben Eliezera je ale Izrael připraven zastavit vojenské operace, pokud palestinská reprezentace dokáže udržet příměří.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme