Za útokem ve francouzské chemičce jsou asi rodinné spory a konflikt se zaměstnavatelem

Bezpečnostní opatření ve Francii, zejména v regionu kolem Lyonu, jsou zpřísněná na nejvyšší míru. Policisté stále vyšetřují útok Jassima Salhiho jako teroristický čin. Pětatřicetiletého otce tří dětí, který v pátek zavraždil svého zaměstnavatele, převezli policisté do zvláštního objektu kousek od Paříže, kde vyslýchají zadržené podezřelé z terorismu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teroristický útok ve Francii

Teroristický útok ve Francii | Foto: Laurent Cipriani | Zdroj: ČTK

Zpočátku to vypadalo jako jasný teroristický útok. I teď to má konotaci teroristického útoku, nicméně hlavním důvodem vraždy byl rozpor se zaměstnavatelem na pracovišti.

Jassim Salhi zabil svého zaměstnavatele poté, co ten mu v uplynulých dnech vyčítal převrhnutí palety s důležitými produkty, čímž způsobil velkou hmotnou škodu.

Vrah měl ale i problémy v rodině. Žena se s ním chtěla údajně rozvést. Muž proto chtěl podle policie spáchat sebevraždu.

Policie ale zkoumá i další aspekty činu. Vrah se například nechal vyfotit s uříznutou hlavou své oběti a fotku přes Kanadu poslal do Sýrie.

V tuto chvíli je jisté, že Jassim Salhi měl v minulosti kontakty s radikálními islamisty v Sýrii. Je však nepravděpodobné, že by byl pověřen k teroristickému útoku.

Bezpečnostní opatření zůstávají v platnosti. Premiér Manuel Valls mluví dokonce o konfliktu civilizací. Řekl, že Francie si musí zvyknout na to, že v této době jsou teroristické útoky stále pravděpodobnější.

Atentát v průmyslovém závodě u Lyonu | Foto: ČTK

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme