Za útokem ve francouzské chemičce jsou asi rodinné spory a konflikt se zaměstnavatelem

Bezpečnostní opatření ve Francii, zejména v regionu kolem Lyonu, jsou zpřísněná na nejvyšší míru. Policisté stále vyšetřují útok Jassima Salhiho jako teroristický čin. Pětatřicetiletého otce tří dětí, který v pátek zavraždil svého zaměstnavatele, převezli policisté do zvláštního objektu kousek od Paříže, kde vyslýchají zadržené podezřelé z terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teroristický útok ve Francii | Foto: Laurent Cipriani | Zdroj: ČTK

Zpočátku to vypadalo jako jasný teroristický útok. I teď to má konotaci teroristického útoku, nicméně hlavním důvodem vraždy byl rozpor se zaměstnavatelem na pracovišti.

Jassim Salhi zabil svého zaměstnavatele poté, co ten mu v uplynulých dnech vyčítal převrhnutí palety s důležitými produkty, čímž způsobil velkou hmotnou škodu.

Vrah měl ale i problémy v rodině. Žena se s ním chtěla údajně rozvést. Muž proto chtěl podle policie spáchat sebevraždu.

Policie ale zkoumá i další aspekty činu. Vrah se například nechal vyfotit s uříznutou hlavou své oběti a fotku přes Kanadu poslal do Sýrie.

V tuto chvíli je jisté, že Jassim Salhi měl v minulosti kontakty s radikálními islamisty v Sýrii. Je však nepravděpodobné, že by byl pověřen k teroristickému útoku.

Bezpečnostní opatření zůstávají v platnosti. Premiér Manuel Valls mluví dokonce o konfliktu civilizací. Řekl, že Francie si musí zvyknout na to, že v této době jsou teroristické útoky stále pravděpodobnější.

Atentát v průmyslovém závodě u Lyonu | Foto: ČTK

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme